Blog je zaměřen na koníčky a kdo je nesnáší.. ať sem nechodí!!!
Ohodnoťte můj blog Tady

Stahujte hry s koňmi TadyBřezen 2009

Plemena koní

29. března 2009 v 20:42 | Lada |  Koně a poníci
Úvodem
Vám soutěžícím v této soutěži doporučuji si přečíst pár plemen, protože už jste se jistě dozvěděli, že tam budete muset uhodnout nějaký to plemínko. Takže se podívejte a aspoň si to prolétněte očima!!

Fríský kůň
Fríský kůň měří do 150 cm. Je vždy černý a pochází z Nizozemska. Frís byl oblíbený kůň rytířu. Na svou poměrně malo velikost to jsou zvířata velice silná. Tito koně byli používáni pro mnoho ůčelů. Například v zemědělství, zápřahu, ježdění, drezúře, pro klusácké dostihy a pro zlepšování kvality jiných plemen.Fríští koně jsou obvykle atraktivní zvířata. Je to menší, kopaktní a svalnatý kůň s vynikajícím vzhledem a spůsobem pohybu. Má hlavu španělského typu. Tito koně se nesou velmi pyšně a mají vysokou a aktivní akci v klusu. Jako jedno z mála lehkých plemen mají na končetinách mohutné rousy. Mají bohaté a husté hřívy a ocasy. Mají vyjimečně poslušnou a laskavou povahu a pokud jde o krmení, jsou velmi hospodární. Zvířata mají jen minymální množství bílých odznaků.

Lipický kůň
Lipicáni měří kolem 152,5 až 165 cm. Většinou jsou šedí, ale příležitostně se objeví i hnědá. Tito koně dostali své jméno po hřebčíně Lipica ve Slovinsku, kde plemeno vzniklo. Je tradycí, aby se v každé Španělské škole vždy choval jeden hnědý lipicán. Tito koněse často používají pro lehkou práci v tahu nebo zemědělství. Jsou to dlouhověcí koně a jsou velice inteligentní. Mají atraktivní hlavy, krátký krk s plochým kohoutkem, hlubokým hrudníkem, širokými lopatky a dobře utvářenými plemi pro ježdění nebo práci v tahu. Hřbet mají dlouhý a záď zakulacenou s dobře s dobře nasazeným ocasem. Jejich končetiny jsou krátké a svalnaté.

Mustang
Mustang měří kolem 140 až 150 cm. Může mít kteroukoliv jednu barvu. Toto plemeno vzniklo v USA. Je to zdivočely kůň, který se v přírodě objevil v 16 století. Mustangové dnes používají federální ochrany na jejich spokojený život dohlíží i organizace BLM - Bureau for Land Management. Tito koně stále vykazují charakteristické znaky původních španělských koní, především španělský typ hlavy s klabonosím profilem. Mají obvykle krátký krk a poněkud strmé lopatky, nevýrazný kohoutek, krátký hřbet a špatně utvářené, ale silné končetiny. Mají rebelantskou a nezkrotnou povahu.


Arabský kůň
Arab vyrůstá do výšky 150 cm. Bývá hnědý, šedý nebo ryzý a můžeme vzácně vidět i vraníky. Pochází z Blízkého východu a je to jedno z nejstarších čistokrevných plemen. Po celá staletí byli arabští koně používáni ke zlepšení a zjemění ostatních plemen a dodnes se plemeno tomuto účelu široce používá. Je to jedno z nejtvrdších a nejvytrvalejších plemen. Arabský kůň má 5 bederních obratlů a 16 ocasních obratlů, zatímco ostatní plemena equidů mají 6 bederních obratlů a 18 ostatních obratlů. Mají velmi výraznou hlavu, která je malá se štičím profilem. Koně mají široké čelo s výrazným kostěným výrůstkem, který se nazývá jibbah. Hlava se kuželovitě sbíhá do malé huby s velkými nozdrami, které se mohou hodně rozšířit. Oči jsou vždy velké, výrazné a nádherné. Ušní boltce jsou obvykle malé a čilé a mají k sobě zakřivené okraje. Krk je obloukovitý, svalnatý a elegantní a je nasazen na silných a dobře utvářených plecích. Hrudník je hluboký a široký. Kříž má charakteristicky dlouhý a skloněný. Ocas má nasazen a nesen vysoko. Mají vyjímečně jemnou kůži.

Úvod soutěží

28. března 2009 v 12:19 | Lada
Ahoj,
soutěžíte rádi? Jestli jo, tak si zasoutěžte! Připravila jsem pro vás pár soutěžiček, ale mám pro ně taky nějaký ty pravidla!!!! Tak si je prosím přečtěte.

Co k soutěžení
K soutěžení potřebujete email, musíte být připravení na to, že třeba ani nic nevyhrajete (potom se můžete přihlásit do jiné)!

Na co email
Email potřebujete na to, aby jste mi poslali registraci a později odpovědi. Email může mít kdokoliv z rodiny, ale vy tam potom musíte napsat své jméno! Já vam potom na email něco pošlu, podle toho jestli jste se umístili. Samozřejmě to bude napsané i na mém blogu.

Registrace
Pokud se chcete zaregistrovat do jedné ze soutěží, tak můžete. Vyberte si jednu a podívejte se jestli jste schopni soutěžit. To poznáte podle toho, že tam bude vždy napsáno o čem se soutěží a jaká je to obtížnost. Až budete mít vybráno, přečtěte si ještě co chci aby jste mi napsali. Můj email najdete vždy na konci popisku o požadavku registrace. Pod mím emailem je od kdy do kdy trvá registrace a od kdy do kdy trvá soutěž. Pokud nestihnete soutěžit a už jste se zaregistrovali, můžete mi napsat odpovědi do týdne.

Pravidla
V každé soutěži je několik otázek na které musíte odpovědět. !POZOR: soutěží se pouze pokud se do soutěže přihlásí minimálně 3 lidi! Nemohou soutěžit dva za jednoho! Prosím vás, aby jste si na vzájem nepomáhali. Pokud vám není něco jasné (nepochopili jste otázku), napište k dané soutěži do komentářů, aby se mě ostatní už nemuseli ptát. Pokud jste se zaregistrovali a teď si chcete změnit email tak mi tam napište jméno (i pokud ho neměníte)! Když se zaregistrujete a potom zjistíte, že je soutěž na vás moc těžká, bohužel to nejde zpět. Můžete mi skusit napsat a možná že vás odhlásím, ale to jen možná, takže si radši opravdu řekněte že chcete soutěžit. Nesmíte se přihlásit do dvou soutěží!!!!! To by bylo nefér, protože by jste měli větší šanci an výhru, nebo aspoň na 'nejaké umístění!!!

Co by vás možná zajímalo
Pokud právě zahájím registrci, napíšu REGISTRACE ZAHÁJNA. Pokud zahájím soutěž, napíšu SOUTĚŽ ZAHÁJENA. Tak aspoň poznáte, že se máte registrovat, nebo soutěžit. Nezapomeňte, že ti, co mi pošlou odpovědi a nebudou zaregistrovaní, nemůžou nic vyhrát! A pokud se zaregistrujete, ale při soutěži neodešlete svoje jméno, taky nebudu moct přijmout vaši odpověď! Tak na to myslete a držím palce všem i když to možná nevyhrajete.

Jak soutěžit
Takže jestli chcete vědět jak soutěžit, tak si tohle určitě přečtěte!!! Bude několik otázek a vždy budete mít možnost a., b., c., nebo d. (začátečníci budou mít jen po c.). Do emailu mi pak napíšete například:

Petr Novák
1. a.
2. c.
3. a.
4. b.
5. c.
6. b.
7. b.

Z tohoto jste asi poznali, že bude u obou obtížností 7 otázek. U začátečníků bude poslední otázka uhodnout plemeno (nebojte se, bude obrázek a popis!) a u pokročilých budou plemena 2 poslední. Plepena sem za pár dní dám, aby jste si nestěžovali, že je neznáte! Obtížnost otázky bude označená hvězdičkou : * . Nejlehčí obtížnost je označená jednou hvězdičkou : * , středně těžká dvěma hvězdičkama: ** , a ta nejtěžší třema: *** . Ta nejtěžší je tam vždy jen jednou! Hvězdičky budou před otázkou. Ještě vám ukážu registraci!

Petr Novák
Petrolín
Je mi 12 let
Zelená
Pes
www.petrolin.blog.cz (to je jenom ukázka!!!!)
Rád plavu, hraju hry na PC
p.novak@seznam.cz (to je taky jen ukázka!!!!!!!!!)
registruju se do soutěže Koně všeobecně-začátečník

Himym

27. března 2009 v 20:03 | Lada
Konečně je tu How I Met Your Mother!!!! Je sice v angličtině, ale s titulkama!!! Znáte ho? Pokud ne, tak móóc doporučuju!!!! Tady je pár obrázků a videí.Obrázky
Videa

No tak vám představuji Barneyho. Je to děsnej srandysta!!!!!!!!!Tady se můžete mrknout na fotečky těch všech.

Odkázky na blogy

27. března 2009 v 19:21 | Lada
Tak a tadyhle vás navedu na nějaký stránečky. První patří mím kámoškám Lucce, Kačce a Kiki. Mají ho docela pěknej! I když se tam už pěknou dobu nic nedělo! www.luckatkik.blog.cz
Pak je tady můja Kaččin blog. Není tam toho zatím moc, ale jinak dobrý. www.markyketca-nejkamosky.blog.cz
potom tu je blog Kačky. Je to blog hlavně o petshopech, takže pokud je milujete, tak se mrkněte!!!!! www.petshopek.blog.cz
Pak mám na seznamu lucčin blog. Je to taky o petshopkách, tak se máte na co dívat ( vy co máte rádi ty petshopy) www.lucika-lps.blog.cz
A pokud máte rádi Kobru 11, tak tady je pro vás blog od neznámého člověka. Já toho někoho neznám, ale jeho stránky se mi líbí!!! www.kobraa11.blog.cz
A nebo se zajímáte hodně o iPody a iPhony? Pak tu je stránka mého bráchy. On sám má iPod a tak na své stránce má několik dobrých rad. www.neonik.cz

Starší kobra 11

27. března 2009 v 8:27 | Lada |  Videa
Semir a Tom.
Semir a Tom.

Erdogan Atalay

27. března 2009 v 8:25 | Lada
Tento obdivuhodný herec se narodil v Hannoveru 22. 9. 1966 německé matce a tureckému otci. Vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká. První kontakt s herectvím měl v 18 letech ve hře "Mohu s vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry "Aladin a kouzelná lampa". Největší úspěch získal však až rolí vrchního komisaře Semira Gerkhana v Kobře 11. Žije se svou přítelkyní Ann-Marií Pollmann a 22. 11. 2002 se jim narodila dcera Amira Pauletta Melisande.Od roku 1996 vytváří roli Semira Gerkhana v Kobře 11 a je dálničním policistou. Poprvé jsme ho mohli vidět, když hrál v epizodě Nový parťák, když nahradil zesnulého Inga Fischera. Nyní žije jen pro Kobru 11 a jeho největším snem by bylo si zahrát v nějakém filmu. Jak sám říká: "Co není to může být..."
Erdogan říká
"Na mé roli je nejzajímavější, co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi ale dovolují ukázat různé stránky její povahy."Erdogan v realitěErdogan jako Semir Gerchan

Videa

Svadba Semira a Andrei. Krááása!!
Erdogan a Mark Keler. Markova smrt.


Kobra 11 (Krajta 4 - jak říká Ben)

26. března 2009 v 20:13 | Lada |  Videa


Není tomu moc rozumět, ale jinak dobry!Tohle videjko teprve uvidíme v televizi. Je to trochu delší, protože je to úryvek z jednoho dílu!

Tom Beck

26. března 2009 v 19:52 | Lada
Tom Beck hraje v nové sérii Kobry 11. Já osobně mám tuto sérii nejraději, protože se mi Tom líbí! Narodil se 26 . února 1978 a kromě rodného jazyka mluví i Anglicky a Francousky , hraje na harmoniku , kytaru, klavír a varhany . Libuje si v řadě sportů - šermuje , hraje fotbal , tenis ,lyžuje a profesionálně tancuje . Na dálnici rád prohání svého Harleye.
Fotky z reality

Tom jako Ben JägerVideaTohle video je móóc napínavé!!!! Je sice německy, ale je to hrůza!!! Ja jsem se od toho videa nemohla odtrhnout!!!!!!Ta píseň je moc pěkná!


Tady u této písničky jsem se málem rozbrečela!!!!!!!

Módní patrola

26. března 2009 v 18:46 | Lada
Zoufalé účesy celebrit
Účes dotváří osobnost, správně upravené vlasy z vás rázem udělají hvězdu. O to horší je, když se úprava účesu nepodaří… Umí si celebrity poradit se svými vlasy?

Monika Absolonová
Hodnocení: 40 %

Monika prostě potřebuje své vysoké čelo zakrýt, na tom trvám. Neříkám, že si musí rovnou ustřihnout hustou ofinu, ale pár pramenů tvořících patku by jí jen prospělo. Kudrlinky i barva jsou fajn, ale vše prostě a jednoduše kazí příliš vysoké odhalené čelo… Je mi líto…

Monika Absolonová


Anna Polívková
Hodnocení: 60 %

Sympatická herečka se stále, co se účesu týče, hledá. Tady se jí dokonce nepodařilo zkrotit neposlušné vlasy, kterým se nechce držet, jak si Anna přeje. Přirozená barva vlasů je fajn, asi bych ji neměnila, účes bych ale rozhodně více prostříhala, takto zbytečně protahuje obličej.

Anna PolívkováHelena Vondráčková
Hodnocení: 65 %

Helena v poslední době často experimentuje s účesem. Moc se mi líbí její dlouhé příčesky v podobě culíku či drdůlku. Tento účes plný velkých vln patří podle mého k těm méně povedeným - pěšinka uprostřed hlavy totiž zpěvačce nesvědčí.

Helena VondráčkováJana Fabiánová
Hodnocení: 70 %

Jana je velkou experimentátorkou a rozhodně se ničemu novému nebrání. Asymetrický účes není pro každého, ale k Janě mi sedí. Barva vlasů je perfektní, diskutabilní je tmavé podbarvení, které se podle vizážistů už nenosí.

Jana Fabiánová


Tatiana Vilhelmová
Hodnocení: 40 %

Není každý den posvícení, co si budeme povídat. A tak není divu, že i Tatiana občas při tvorbě účesu šlápne vedle. Utažený culík evidentně není nic pro ni, jejímu kulatému obličeji nesluší. Škoda…

Tatiana Vilhelmová

Drezúra

23. března 2009 v 19:11 | Lada |  Videa

Videa

23. března 2009 v 19:02 | Lada
Pár videek s Littles Pet Shop.


Tak to je vše! Možná se tu někdy ještě nějaký objeví!!!

Parkur

22. března 2009 v 19:27 | Lada |  Videa

Frísové

22. března 2009 v 18:59 | Lada |  Videa
Pokud máte rádi právě Fríské koně, tak se podívejte na toto video!!!


Koně

22. března 2009 v 18:54 | Lada |  Videa
Pro milovníky koní jsem našla video obrázků koní a pěknými poučkami. Hraje u toho krásná hudba a... prostě nádhera!!!!!!!


Člověk a lev

22. března 2009 v 18:38 | Lada

Člověk a lev. Chodí si zaplavat společně


Když se Kevin Richardson rozhodne v parném vedru Jižní Afriky osvěžit ve vodě, bere si s sebou neobvyklého plavčíka - velkou lvici.

Ale pokud čekáte tragický konec s potoky krve, máte smůlu - tihle dva jsou totiž velmi dobrými přáteli!

Zoolog Kevin, který se zabývá chováním a učením zvířat, při své práci přijde do styku s nejnebezpečnějšími zvířaty, jaké si člověk umí představit. Se svými žáky navázal neobvykle blízké svazky - hraje si s nimi, spí, nebo si chodí zaplavat. Když zatouží po zasloužené přestávce v Krokodýlí řece, připojí se k němu kamarádka - lvice Meg.
Meg není žádný drobeček. Váží ohromujících 185 kilogramů živé váhy a přesto se s ní Kevin šplouchá, jako by byla malé kotě.

"Jít si s Meg zaplavat je velmi osvěžující," říká Kevin. "To je jeden z důvodů, proč si myslím, že zvířata umí odpočívat. Žijí velmi bohaté životy. Někteří si rádi zaplavou, jiní se jdou projít do přírody a někteří se raději chladí pod stromy v parku."
I přes Megiinu ohromující sílu Kevin tvrdí, že se s ní cítí naprosto bezpečně. Meg žije spolu se svou sestrou Amy v Království bílého lva nedaleko Johannesburgu v Jižní Africe. Lvi, hyeny a leopardi se prohánějí na 650 hektarech parku, nedaleko řeky.

Kevin, který se podílel na množství dokumentů a právě dokončil práci na novém filmu o bílých lvech, se snaží svým dílem pomoci k ochraně lvů. Populace lvů v divočině se za posledních patnáct let snížila z 350 000 na pouhých 25-30 000 zvířat. To vytváří o budoucnosti lvů velmi smutný obrázek.
Každopádně Kevinova neobvyklá práce s těmito úžasnými zvířaty někdy překračuje lidskou představivost. "Lidé jsou překvapeni, že mě Meg nikdy neškrábne svými drápy," říká Kevin. "Ujišťuji je, že Meg je velice opatrná a něžná. Velmi se kontroluje."

A jaké je koupání se lvem? "Vlezete do vody, začnete plavat a najednou vedle vás něco ohromného cáká a funí....a kolem vás plave lev čubičku... jako by projel parník," směje se.
Welkomky

22. března 2009 v 13:27 | Lada
Chcete přivítání na svůj blog? Koukněte se!
Pejsánci

22. března 2009 v 13:17 | Lada
Pejsánci jsou nej zvířata Kačky! Jsou krásní!!!
Animace zvířat

20. března 2009 v 20:21 | LadaAnimace koček

20. března 2009 v 20:13 | Lada


Animace psů

20. března 2009 v 20:06 | Lada