Blog je zaměřen na koníčky a kdo je nesnáší.. ať sem nechodí!!!
Ohodnoťte můj blog Tady

Stahujte hry s koňmi TadyČlověk a lev

22. března 2009 v 18:38 | Lada

Člověk a lev. Chodí si zaplavat společně


Když se Kevin Richardson rozhodne v parném vedru Jižní Afriky osvěžit ve vodě, bere si s sebou neobvyklého plavčíka - velkou lvici.

Ale pokud čekáte tragický konec s potoky krve, máte smůlu - tihle dva jsou totiž velmi dobrými přáteli!

Zoolog Kevin, který se zabývá chováním a učením zvířat, při své práci přijde do styku s nejnebezpečnějšími zvířaty, jaké si člověk umí představit. Se svými žáky navázal neobvykle blízké svazky - hraje si s nimi, spí, nebo si chodí zaplavat. Když zatouží po zasloužené přestávce v Krokodýlí řece, připojí se k němu kamarádka - lvice Meg.
Meg není žádný drobeček. Váží ohromujících 185 kilogramů živé váhy a přesto se s ní Kevin šplouchá, jako by byla malé kotě.

"Jít si s Meg zaplavat je velmi osvěžující," říká Kevin. "To je jeden z důvodů, proč si myslím, že zvířata umí odpočívat. Žijí velmi bohaté životy. Někteří si rádi zaplavou, jiní se jdou projít do přírody a někteří se raději chladí pod stromy v parku."
I přes Megiinu ohromující sílu Kevin tvrdí, že se s ní cítí naprosto bezpečně. Meg žije spolu se svou sestrou Amy v Království bílého lva nedaleko Johannesburgu v Jižní Africe. Lvi, hyeny a leopardi se prohánějí na 650 hektarech parku, nedaleko řeky.

Kevin, který se podílel na množství dokumentů a právě dokončil práci na novém filmu o bílých lvech, se snaží svým dílem pomoci k ochraně lvů. Populace lvů v divočině se za posledních patnáct let snížila z 350 000 na pouhých 25-30 000 zvířat. To vytváří o budoucnosti lvů velmi smutný obrázek.
Každopádně Kevinova neobvyklá práce s těmito úžasnými zvířaty někdy překračuje lidskou představivost. "Lidé jsou překvapeni, že mě Meg nikdy neškrábne svými drápy," říká Kevin. "Ujišťuji je, že Meg je velice opatrná a něžná. Velmi se kontroluje."

A jaké je koupání se lvem? "Vlezete do vody, začnete plavat a najednou vedle vás něco ohromného cáká a funí....a kolem vás plave lev čubičku... jako by projel parník," směje se. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama