Blog je zaměřen na koníčky a kdo je nesnáší.. ať sem nechodí!!!
Ohodnoťte můj blog Tady

Stahujte hry s koňmi TadyNorsko

12. března 2009 v 18:29 | Lada |  Norsko
Už jste někdy byli v Norsku? Pokud ne, tak by jste se tam měli někdy podívat! Já jsem tam byla v zimě na běžkách. Sněhu tam bylo snad nad mou hlavu!! Musíte tam jet lodí, a nebo si zaplatit jízdu přes most. My jsme jeli lodí a jedna byla hezčí než druhá! Jinak jsme jeli autem. V jednom místě v Norsku taky pořádají každý čtvrtek jízdu se psi husky na saních. Je to vážně úžo jízda, ale pejsci vás můžou vyklopit! Mají tam krásné prostředí a stopy mají na těch nejkrásnějších místech. V Oslu (hlavním městu Norska) je spousta zajímavých míst, kam by jste se měli podívat pokud tam máte namířeno.


Vigeland
Je to park, kde najdete sochy lidí a dětí a hlavně tam je sloup ze samích postav lidí. Teď nevím kolik jich tam je, ale vím že hodně!! Je to vytesané z jednoho kusu a dosti vysoké. Tohle je asi nejzajímavjejší co tam najdete.

Tohle je chajda, ve které jsme bydleli. Byla moc příjemná, se třemi pokoji (jela i teta a spol.), velkou koupelnu i se saunou, hodně prostorný obývák a kuchyňský kout. Vedle chalouky byla i malá kůlna. No prostě krása!!!Tohle jsem já. Je to před první jízdou na běžkách. Jak můžete zahlédnout, aji rádio tam bylo a aji televize. Bohužel vysílali Norsky, Takže jsme z toho moc neměli.

Ptáci tam byli tak ochočení, že jsme je mohli krmit z ruky. Vlastně jsme jim dali polovinu své svačiny! S bratrancem jsme se od nich nemohli odtrhnout!!

No a tohle už jsou psi. Někteří se pořád váleli a tak vypadali chvílemi jako sněhuláci! Tady tento rezavý, byl móóc chlupatý. A taky byl pořádně veliký!!

A tohle jsou mí dva nejoblíbenější! Shak (blíž) a Buk (vzadu). Všichni pejsánci byli poslušní a hodní!
Tohle je naše (moje a bráchy) ,,stádečko". Jelo hodně skupin najednou a ještě mašér. Ten zastavil u prostřed tratě a dvojice na saních se vystřídali v řízení. Mě se líbilo oboje stejně.

A tohle je skupinové foto. Je tu (zleva) Sestřenice, bratranec, bratr a já. No a uprostřed jsou pejsánci. Paní, co je všechny vlastní, jich má prý 52. Hodně co?!
Byli jsme se taky podívat na skokany. Šlo jim to dobře. Říkala jsem si, že bych se nikdy neodvážila skočit z takové výšky. Dělalo se mi z toho špatě!

To je krásný pohled! Západ Slunce. A ten sníh k tomu! Bude se mi po té krajině stýskat. I po chaloupce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama