Blog je zaměřen na koníčky a kdo je nesnáší.. ať sem nechodí!!!
Ohodnoťte můj blog Tady

Stahujte hry s koňmi TadyPlemena koní

29. března 2009 v 20:42 | Lada |  Koně a poníci
Úvodem
Vám soutěžícím v této soutěži doporučuji si přečíst pár plemen, protože už jste se jistě dozvěděli, že tam budete muset uhodnout nějaký to plemínko. Takže se podívejte a aspoň si to prolétněte očima!!

Fríský kůň
Fríský kůň měří do 150 cm. Je vždy černý a pochází z Nizozemska. Frís byl oblíbený kůň rytířu. Na svou poměrně malo velikost to jsou zvířata velice silná. Tito koně byli používáni pro mnoho ůčelů. Například v zemědělství, zápřahu, ježdění, drezúře, pro klusácké dostihy a pro zlepšování kvality jiných plemen.Fríští koně jsou obvykle atraktivní zvířata. Je to menší, kopaktní a svalnatý kůň s vynikajícím vzhledem a spůsobem pohybu. Má hlavu španělského typu. Tito koně se nesou velmi pyšně a mají vysokou a aktivní akci v klusu. Jako jedno z mála lehkých plemen mají na končetinách mohutné rousy. Mají bohaté a husté hřívy a ocasy. Mají vyjimečně poslušnou a laskavou povahu a pokud jde o krmení, jsou velmi hospodární. Zvířata mají jen minymální množství bílých odznaků.

Lipický kůň
Lipicáni měří kolem 152,5 až 165 cm. Většinou jsou šedí, ale příležitostně se objeví i hnědá. Tito koně dostali své jméno po hřebčíně Lipica ve Slovinsku, kde plemeno vzniklo. Je tradycí, aby se v každé Španělské škole vždy choval jeden hnědý lipicán. Tito koněse často používají pro lehkou práci v tahu nebo zemědělství. Jsou to dlouhověcí koně a jsou velice inteligentní. Mají atraktivní hlavy, krátký krk s plochým kohoutkem, hlubokým hrudníkem, širokými lopatky a dobře utvářenými plemi pro ježdění nebo práci v tahu. Hřbet mají dlouhý a záď zakulacenou s dobře s dobře nasazeným ocasem. Jejich končetiny jsou krátké a svalnaté.

Mustang
Mustang měří kolem 140 až 150 cm. Může mít kteroukoliv jednu barvu. Toto plemeno vzniklo v USA. Je to zdivočely kůň, který se v přírodě objevil v 16 století. Mustangové dnes používají federální ochrany na jejich spokojený život dohlíží i organizace BLM - Bureau for Land Management. Tito koně stále vykazují charakteristické znaky původních španělských koní, především španělský typ hlavy s klabonosím profilem. Mají obvykle krátký krk a poněkud strmé lopatky, nevýrazný kohoutek, krátký hřbet a špatně utvářené, ale silné končetiny. Mají rebelantskou a nezkrotnou povahu.


Arabský kůň
Arab vyrůstá do výšky 150 cm. Bývá hnědý, šedý nebo ryzý a můžeme vzácně vidět i vraníky. Pochází z Blízkého východu a je to jedno z nejstarších čistokrevných plemen. Po celá staletí byli arabští koně používáni ke zlepšení a zjemění ostatních plemen a dodnes se plemeno tomuto účelu široce používá. Je to jedno z nejtvrdších a nejvytrvalejších plemen. Arabský kůň má 5 bederních obratlů a 16 ocasních obratlů, zatímco ostatní plemena equidů mají 6 bederních obratlů a 18 ostatních obratlů. Mají velmi výraznou hlavu, která je malá se štičím profilem. Koně mají široké čelo s výrazným kostěným výrůstkem, který se nazývá jibbah. Hlava se kuželovitě sbíhá do malé huby s velkými nozdrami, které se mohou hodně rozšířit. Oči jsou vždy velké, výrazné a nádherné. Ušní boltce jsou obvykle malé a čilé a mají k sobě zakřivené okraje. Krk je obloukovitý, svalnatý a elegantní a je nasazen na silných a dobře utvářených plecích. Hrudník je hluboký a široký. Kříž má charakteristicky dlouhý a skloněný. Ocas má nasazen a nesen vysoko. Mají vyjímečně jemnou kůži.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama