Blog je zaměřen na koníčky a kdo je nesnáší.. ať sem nechodí!!!
Ohodnoťte můj blog Tady

Stahujte hry s koňmi TadyDuben 2009

Výlet mezi koně

11. dubna 2009 v 14:11 | Lada |  Já a koně
Tak jsem byla s mamkou a babičkou na výletě u koníků. Nejdříve na Panské Líše a potom někde pod ní. Koníky jsem ale fotila jen pod, protože na Panské jich zrovna moc nebylo. Jen jeden v ohradě. Byl to pěkný výlet a ušly jsme pěknej kus. Chvílemi do kopce a chvílemi z kopce, na cestu nám svítilo sluníčko a tak proč bychom se někam nevydaly?

1.


2.


3.


4.


5.6.7.8.9.10.11.12.13.
14.


15.16.


17.


18.1. Tak tohle je ten koníček z Panské Líchy. Chudáček tam pobíhal v ohradě sám! Naštěstí si ho potom odvedli. Nejspíš šel jezdit.

2. Tohle už jsou ti koníci z ranče pod tou Panskou. Byli trošku špinavější, ale očividně jim to nevadilo!

3. Jak nás ten hnědáček uviděl, běžel za námi jestli pro něj něco nemáme. Bohužel jsme neměly.

4. Když to zjistil, tak žral u nás aspoň trávu. Bylo mu vidět v očích sklamání.

5. Ať čekal jak čekal, stejně se ničeho nedočkal.

6. Přiběhla za ním nějaká klisnička a ta si nejspíš myslela totéž co on. Ale zase nic.

7., 8., 9. A přišli tam ještě nějací koníci a tak se spokojeně všichni pásli.

10. Rozhodly jsme se tedy, že půjdeme dál. Ale zase tam byla ohrada s koníčkama a tak jsme se ještě zdržely.

11. Aji jedno malé hříbátko tam měli! To bylo roztomilí!!!

12. Vydalo se pryč od maminky na průzkum.

13. Ta si ale myslela že chce jít na druhou stranu ohrady a tak se vydala rychlím krokem jinam. Hříbátko tam nechtělo.

14. Až mi oba utekli ze záběru, šla jsem se podívat do dálší ohrady, kde bylo víc koníků. Ten jeden je moc pěknej až srandovní!!!

15. Všichni se seběhli u sena a tak jsme odešly.

16. Šly jsme nádhernou krajinou! Stromy byly vykvetlé a všude to krásně vonělo. Sice mi do záběru vlezla jedna větvička, ale i tak je ta fotka pěkná ne?

17. V jedné zahrádce byl stromeček s krásnými květy a tak jsem ho taky musela vyfotit.

18. A aby jste mi věřili, že to jsou moje fotky, tak mě mamka blískla u toho stromku. Pak už jsme zamířily domů.OMLOUVÁM SE ZA HORŠÍ GRAFIKU, ALE FOTILA JSEM MOBILEM. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

Vééélkááá omluva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. dubna 2009 v 19:28 | Lada
Ahojík všichni,
moc se omlouvám, ale udělala jsem chybu v emailu! Takže se prosím přihlašte ještě jednou do jakékoliv soutěže! Už jsem to sice opravila, ale ti co se už jednou přihlásili, tak to prosím pošlete ještě jednou a teď už na tu správnou adresu. Móóc vám všem děkuji a ještě jednou moc děkuji!!!


Můžete psát také do komentářů nebo na mé ICQ: 490-300-219. Do komentářů prosím napište pouze přezdívku, NEJ barvu, NEJ zvíře, své koníčky, svůj e-mail a do jaké soutěže se registruješ. Je to pro vás lepší (to že tam napíšete pouze to co jsem sem uvedla), protože se nemusíte bát, že vás někdo vysleduje. Pokud nechcete zveřejnit svůj e-mail, nepište ho a jestli jste vyhráli nebo ne, zjistíte tady na blogu. Dekuji vám.


Děkuji za pochopení.

114 potápěčů sledovalo pod vodou fotbalový zápas v televizi

7. dubna 2009 v 14:48 | Lada

114 potápěčů sledovalo pod vodou fotbalový zápas v televizi

Ve Velké Británii, konkrétně v Basildonu v hrabství Essex, se nasoukalo 114 potápěčů do velkého bazénu, kde se společně dívali na fotbalový zápas. V tom se úspěšně utkal jejich národní tým s Ukrajinou.


Speciální podvodní studio uzpůsobené pro potápěče je jedno z největších v Evropě a využívá se zejména pro výuku nových potápěčů a točení podvodních scén do filmů. Se sledováním fotbalu pod vodou se při stavbě tohoto komplexu nejspíš nepočítalo.

Šest metrů hluboká nádoba je vyhřívaná, takže potápěčům nebyla během sledování zápasu vůbec zima. Přestože byl stadión ve Wembley, kde se zápas hrál, vzdálený pouhých 30 kilometrů, potápěči si vzali vlaječky, paruky, šály, všichni dostali číslo místa na sezení a skočili do hlubin. Nutno podotknout, že kdyby byly ještě ve Wembley nějaké volné lístky, dost možná by se rekord neudál.

Nejvtipnější byly momenty, kdy Anglie skórovala. V těch chvílích došlo na postavené tribuně v bazénu doslova k erupci nadšení. Všichni se snažili mávat vlaječkami a bublinky byly doslova všude okolo. Není divu, že Anglie Ukrajinu porazila, když měla v zádech podporu takto odhodlaných a šílených fanoušků.

V troskách zříceného archyvu přežil kocour pět týdnů

7. dubna 2009 v 14:40 | Lada

V troskách zříceného archivu přežil kocour pět týdnů

Pět týdnů poté, co se v Kolíně nad Rýnem zřítila budova historického archivu, našli hasiči pod troskami živou kočku. Podle agentury DPA našla kocoura Felixe náhodou dvojice dobrovolných hasičů, kteří hledali pod troskami historické dokumenty.
Trosky zřícené budovy

"Najít kocoura ještě po takové době živého je skutečně zvláštní událost," řekl mluvčí hasičů. Kocour Felix skončil zaklíněný pod troskami. Když ho hasiči našli, vůbec se nejdřív nehýbal. Poté ale podle mluvčího začal "čile mňoukat" a natahovat všechny čtyři. I když pořádně vyhubl, žádná zranění nemá.

Hasiči předali kocoura jeho majitelce, která bydlela v jednom ze dvou sousedních zřícených domů. Archiv je tehdy strhl s sebou. Žena zvíře okamžitě odnesla k veterináři.

Uprchlík cestoval z Řecka do polska přivázán k podvozku autobusu

7. dubna 2009 v 14:35 | Lada

Uprchlík cestoval z Řecka do Polska připoután k podvozku autobusu

Nezlomnou vůli a notnou dávku odvahy prokázal 19letý afghánský vystěhovalec následující vidinu lepšího života v Evropě, když se rozhodl, že poslední úsek cesty z Řecka do Itálie podnikne tajně připoután k podvozku dálkového autobusu. Po třiceti hodinách strastiplné cesty se divil. Dorazil do Polska.O objevení muže v jihopolské Nowe Debě informovala v pondělí agentura AFP. Afghánec se v Aténách rozhodl pro špatný autobus, ten, který směřoval do Itálie stál těsně vedle. V Polsku ho objevili mechanici při kontrole autobusu. "Italia?" zeptal se mladík po 2800 kilometrů dlouhé cestě přes Makedonii, Srbsko, Maďarsko, Slovensko.

"Devatenáctiletý muž byl ukryt u rychlostní skříně, připoutaný páskem. Byl vyčerpaný, prochladlý a hladový, ale jinak zdravý," řekla mluvčí pohraniční stráže Elžbieta Pikorová.

Mladík u sebe neměl žádné doklady a úřadům řekl, že se jmenuje Jahíja a je z Kábulu.

Nejstarší žena na zemi slaví 115. narozeniny

7. dubna 2009 v 14:32 | Lada

Nejstarší žena na světě oslavila 115. narozeniny

Američanka Gertrude Bainesová je nejstarším žijícím člověkem na naší planetě. V pondělí 6. dubna oslavila 115. narozeniny. Jako dárek dostala mimo jiné certifikát z Guinessovy knihy rekordů, potvrzující její prvenství v dlouhověkosti.


Muzikou, dortem a blahopřejným dopisem od prezidenta Baracka Obamy oslavila v pondělí 115. narozeniny nejstarší žijící osoba na světě, Američanka Gertrude Bainesová.
Své narozeniny oslavila stařičká žena v pečovatelském domě v Los Angeles s farářem a několika nejbližšími lidmi. Dopřála si kousek narozeninového dortu, pustila si hudbu a nechala si přečíst dopis od hlavy USA Baracka Obamy, kterého v posledních volbách také volila.

Bainesová se stala nejstarším člověkem planety poté, co zemřela také 115letá Portugalka Maria de Jesusová. Podle Gertrudina doktora může za její dlouhověkost její silná víra v boha, to, že nikdy nepila alkohol, nekouřila a nežila zhůvěřile.

A jaké přání nejstarší žena na svých narozeninách vznesla? Ráda by ještě šla v roce 2012 k volbám, aby mohla znovu podpořit Baracka Obamu.

Anglií se potuluje neznámá kočkovitá šelma

7. dubna 2009 v 14:25 | Lada


Anglií se toulá neznámá obrovská kočkovitá šelma, dokazuje fotografie

Fotografie stvoření připomínajícího pantera, jak klidně pozoruje dění nedaleko lesa, vyděsila celou Velkou Británii. Zdá se, že jde o první průkaznou fotografii dokazující, že v britských lesích žije neznámý druh kočkovité šelmy, která se úspěšně vyhýbá člověku.
Snímek, který pořídil mobilem elektrikář Paul Keehn


Elektrikář Paul Keehn (35) pořídil fotografii na svůj mobilní telefon 26. března ve vesnici New Denham nedaleko Uxbridge v hrabství Buckinghamshire. Šelmu spatřil jak odpočívá nedaleko rodinných domků u lesa. Keehn šelmu vyfotil a okamžitě běžel za majitelem bytu, kde právě pracoval, aby se na šelmu podíval spolu s ním. Než se ale dvojice na místo vrátila, po kočkovité šelmě už nebylo ani ponětí.
"Pokud je tato fotografie pravá, tak je to nejlepší fotografie tzv. Velké kočky, o jejíž existenci se v Británii spekuluje už desítky či stovky let. Zdá se, že autentičnost fotografie bude jen velmi těžké zpochybnit," uvedl britský biolog Di Francis, který se specializuje právě na kočkovité šelmy i otázku existence neznámých velkých kočkovitých šelem v Británii.

Dosud neznámý živočich

"Rád bych viděl ještě nějakou fotografii tohoto stvoření v pohybu, abychom si mohli být více jistí, oč šlo a že to není podvrh. Ale zdá se, že vyfocený objekt odpovídá popisu stvoření, o kterém se léta mluví. Fotografie zvířete jakoby vypadla ze sledování této šelmy v minulých letech," řekl Di Francis.
Zoolog se domnívá, že tento typ šelmy je vědě zatím neznámý. Podle něj může jít o šelmu z dávných dob, která ve velmi malém počtu přežila až do dnešní doby a úzkostlivě si dává pozor na to, aby se vyhla kontaktu s člověkem. Bílá skvrna na hrudi živočicha pak podle zoologovy manželky dokazuje to, že nejde o pantera, ale o dosud neznámého živočicha.

Okomentujte můj blog

7. dubna 2009 v 13:53 | Lada
Sem pište svoje názory na můj blog, dotazy (vždy odpovím), napište nápady co by jste chtěli přidat nebo odebrat z tohoto blogu a nebo napište adresu na svůj blog. Móc ráda se na něj podívám!!! Všechno jasný? Tak pište!!!

Něco ohledně koní

1. dubna 2009 v 12:37 | Lada |  Koně a poníci
Jezdecká škola
Až si budete jednou vybírat jezdeckou školu, měli by jste se po ní trošičku porozhlédnout. Měli by jste se podívat alespoň na jednu hodinu, jak se váš budoucí trenér chová k ostatním žákům. Měli by jste se také podívat do stáje na koně. Nejlepší pro ně je, když má každý svůj vlastní prostorný box. Neměli by být tmavé a malé, ale koně by měli mít dostatek světla, vzduchu a prostoru. Nejlepší je, když mají okýnko s výhledem na ostatní koně ve výběhu. Koně by se měli na vzájem vvidět a slyšet. Předem by jste si měli rozmyslet, jestli chcete jezdit v jezdeckém oddílu, nebo by jste radši jezdili sami. V jezdeckém oddílu by mělo být nejvíce 6 žáků, aby je trenér stačil kontrolovat a věnovat se každému z nich. Většinou se jezdí v řadách, trenér stojí uprostřed, vydává povely a sleduje vaši jízdu. Jak už jste se mohli dočíst, takové skupině se říká jezdecký oddíl. Výhodou učení se jízdě ve skupině je levnější, než kdyby jste se učili samostatně. Nevýhodou zase je, že se tam postupuje mnohem pomaleji. Někteří koně jsou chytří a udělají bez příkazu jeho jezdce to, co udělal kůň před nimi.V oddílu by měli být děti se stejnými jezdeckými schopnostmi.
Takhle to nějak vypadá v jezdecké škole.
Smysly koní
Pokud chcete na koni jezdit, měli by jste mu trošku rozumět. Koně se mezi sebou dorozumívají hlavně pohyby. Například kůň, který má uši nastražené dopředu vyjadřuje zájem o okolí. Pokud má jedno ucho dopředu a druhé dozadu znameneá to, že si není s něčím jistý a čeká co se stane dál. Pokud na něj však mluvíte, když na něm sedíte a on otočí jedno ucho k vám znamená to, že vás poslouchá. Když má kůň uši přilehlé k hlavě, říká tím něco jako "Bojím se! Něco není v pořádku!" a nebo "Už ani krok vetřelče!!! Nebo na to doplatíš!!!". Pokud uši jen otočí směrem dozadu, něco tam uslyšel. Musíte být připaveni, že když jedete lesem a kůň najednou uskočí, vy nic nemusíte vidíět ani slyšet. Slyší totiž lépe než člověk a také vidí jinak než my. Vidí sice barevně, ale jinak a lépe. Pokud váš kůň kousne koňě kterého ještě nezná znamená to, že není vítán na jeho pozemku. Pokud se však koně škrabou navzájem zubama znamená to, že se z nich stali nejlepšíkamarádi. Pokud kůň ve stáji svěsí spodní pysk říká tím, že je naprosto uvolněný a v klidu. Měli bychom dávat pozor také na to, že pokud jdeme s koněm na vodítku a kůň se náhle zastaví, neměli by jsme se hned otáčet a táhnout ho dál, ale měli by jsme chvíli počkat, protože kůň a ni nemusí vědět, že pred ním jdeme! Koně totiž mají oči po stranách hlavy a nevidí to co je před jejich čumákem. Proto taky někteří koně nemají zrovna v oblibě, když je hladíte po nose.
Kůň který na něco čeká.

Rozzlobený kůň.
Příprava koně na vyjížďku
Něž na koníka nasednete, musíte ho vyhřebelcovat. Dbejte na to, aby kůň nebyl před osedláním (ani po) špinavý od zaschlé hlíny přímo pod sedlem. Je to dobré hlavně pro dečku. Tady je velká šance, že nebudete muset nosit dečku domů ne vyprání hned po první jízdě. Mnohem důležitější však je, aby dečka nebyla na koni skroucená. Během jízdy by pak mohla koníka tlačit a bylo by to pro něj nepříjemné. Podbřišník utáhněte tak, aby sedlo nepadalo a zároveň koně netlačilo.Nejlepší je, když podbřišník utáhnete co nejvíce, pak se s ním kousek projdete a utáhnete řemen znovu o trochu méně (to proto, že se skoro každý kůň při sedlání nafoukne). Při uzdění koni přetáhněte ohlávku přes hlavu a pověste mu ji na krk. Pokud se nedá rozepnout, tak radši dejte koníkovi na krk jen otěže. Stoupněte si ke koni tak, aby byl po vaší pravé ruce. Pak ho pravou rukou chyťte pod krkem, levou rukou mu do huby strčte udidlo a přetáhněte nátýlník přes uši. Toto dělejte velmi opatrně, protože většina koní je na uši citlivá! Pak mírně utáhněte všechny řemínky a sundejte z krku ohlávku (pokud jste mu tam nějakou pověsili). Z ohlávky teď odepněte vodítko a připněte jej k jedné straně udidla. A teď hurá do sedla.Nasedá se vždy z prava a tak, že levou nohu dáte do třmenu a pravou přehodíte přes koňskou záď. Jakmile se ocitnete v sedle, upravte si třmenovou délku podle svých noh. S tímto už vám poradí trenér.
Kompletní výstroj koně.
Jízda
Vaše první jízda nebude nijak těžká, jen vám dá možná trochu zabrat, než si zapamatujete všechny ty názvy. Pokud se v příštích hodinách v názvu spletete, trenér vám to jistě nebude mít za zlé. I on tím jistě prošel. Vysvětlí vám různé části sedla: přední rozzsocha - za ni se můžete držet, když se bojíte. Pokud se podíváte na westernové
sedlo, uvidíte malé držátko(hruška). Pod ním je přední rozzsocha.
zadní rozzsocha - tady už jste asi poznali, že to je nízký výstupek na druhém konci.
posedlí - to je to, ne čem sedíte.
stehenní opěrky - když se na sedlo podíváte z boku, zjistíte, že má měkkou část. Tam patří
kolena.
třmeny - po stranách visí tenký kov s velkou dírou uprostřed. Tam se dávají šlapky. Říká se
tomu třmen. Je vždy po obou strnách sedla.
třmenový řemen - to, na čem třmeny visí se nazývá třmenový řemen.
A také uzdy: otěže - je to, co držíte v rukou.
udidlo - udidlo se dává koni do huby.
nánosník - né každá uzda nebo uzdička má nánosník. Je to to, co mívá kůň na nose.
čelenka - to jste jistě poznali z názvu. Je to to, co mají koníci na čele.
nátýlník - tato část se koni převléká přes uši. Z tohoto jste jistě poznali, že je to za ušima.
podhrdelník - tento řemínek se musí utahovat a rozepínat. Je pod bradou.
Nejdříve budete jezdit ještě samostatně, aby s vámi kůň někam neutekl a trenér vás měl pěkně na lonži. Otěže chyťte tak, aby jste měli ruce v pěstech, tesně u sebe, na kohotku koně a tak, abyjste měli malíčky pod otěžemi. To znamená, že vám budou oba tyto spojené řemeny procházet mezi malíčkem a prsteníčkem. Nejdříve budete jistě jezdit jen krokem. Potom už budete moct zrychlit a pojedete klusem, pak cvalem a na konec se budete učit ten nejrychlejší krok - trysk., Korok je na čtyři doby. To jistě sami poznáte. Klus je na doby dvě. Poznáte to tak, že když jedete klus střední lehký, zvedáte se a dosedáte. To stále opakujete a počítáte si u toho 1 2 1 2 1 2... Cval už je rychlejší. Je na tři doby. Není to lehké nějak vysvětlit jak to poznáte, ale můžete to poznat podle sluchu. Kopyta koni klapou o zem třikrát (pokaždé). A potom je tu trysk. Je na čtyři doby stejně jako krok. Tady není už vůbec lehké chod vysvětlit! Je to prostě rychlejší cval.
Sedlo

Otěže